Seyahatinizi KENDİNİZ PLANLAYABİLİRSİNİZ. www.delegationtravel.com.tr

Hakkımızda

Güvenilir Çözüm Ortağınız


AKIN EVENT, 20 yıllık dış ticaret bilgisi ve tecrübesiyle, döviz kazandırıcı faaliyetleri ile ülkemizin kalkınmasında 1.derece rol oynayan mal ve hizmet ihracatçısı Türk firmaları, işadamlarımız ve tüm özel sektör çatı kuruluşlarına yurtdışında şirket kurma, tescil, dış ticaret, mali ve hukuki danışmanlık ve seyahat organizasyonu hizmetlerini vermek üzere 2005 yılında Ankara’da faaliyete başlamıştır.

Bu kapsamda, ticari ve iş faaliyetlerini arttırmak isteyen şirket ve kuruluşlar için karşı ülkede ticari ortak ve iş olanaklarını sağlayan ve ihaleler, mal alım ve satım talepleri, işbirliği teklifleri gibi garantili dış ticaret hizmetlerini sunan AKIN EVENT, bilgi birikimini ve deneyimlerini daha geniş platformlara yaymak amacıyla 2012 yılı başından itibaren faaliyet alanlarını genişletmiştir.

Bu çerçevede, AKIN EVENT, firma bazında çalışmalarla sınırlı kalmayarak, Ticaret ve Sektörel Heyetler, Alım Heyetleri, İkili İş Görüşmeleri, Fuar Katılımları, Şirket Organizasyonları, İş Forumları, Kongre ve Konferanslar konusunda Türkiye'de ve yurtdışında profesyonel deneyimiyle kısmı ve paket hizmet sunmaktadır.

AKIN EVENT, hizmetlerinin tamamlayıcı olması amacıyla, Ekonomi Bakanlığı tarafından çıkarılan 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkındaki tebliğ kapsamında yürütülen UR-GE Projeleri başta olmak üzere, dış ticarette teşvik mekanizmaları kapsamında, yerli ve yabancı iş ortakları ile birlikte profesyonel olarak hedef pazar araştırması ve analizi ile PR hizmetlerini de sunmaktadır.

AKIN EVENT bugün, Türkiye’nin önde gelen firmaları yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve diğer bazı bakanlıklarımız, Türkiye İhracatçılar Meclisi, İhracatçı Birlikleri, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Sanayi Odası gibi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerine hizmetlerini sunan profesyonel ve tecrübeli bir şirket konumundadır.

AKIN EVENT “Hizmet Yarışı” sevdasıyla, ticari etkinlik, bayi toplantıları, seyahat organizasyonları, M.I.C.E. hizmetleri ile dış ticaret ve yurtdışı hizmetler konularında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

AKIN EVENT olarak yurtiçinde çeşitli etkinliklerin organizasyonu, yurt dışına tüm ülkelere yönelik bürokrat ve işadamları Sektörel ve Ticaret Heyeti organizasyon hizmetleri, ikili görüşmelerin düzenlenmesi ve PR kapsamında muhatap firma belirlenmesi çalışmalarının yapılması, tercümanlık, şirket kuruluşu, mali ve hukuki danışmanlık, her türlü vize alım hizmetleri, ithalat ve ihracat aracılık hizmetleri ile birlikte profesiyonel spor takımları için sportif organizasyonlar gibi birçok konuda profesyonel kadrosuyla doğrudan ve yerel ortakları ile birlikte kaliteli ve güvenli hizmet sunmaktadır.

Kaliteli ve güvenli hizmet almak için adresiniz “AKIN EVENT”

Siz ne istediğinizi söyleyin, çözümünü bizler sunalım!

Akın Event Kurucuları


Akın Şakul

1964 yılı doğumlu olan Akın Şakul eğitim ve öğrenim hayatını Ankara’da tamamlamıştır. Ankara Bahçelievler Alparslan İlkokulu, Bahçelievler Deneme lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi mühendislik fakültesi mezunudur (1987).

1989-2005 yılları arasında T.C. Başbakanlık bağlı kuruluşlarından Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde görev yaptığı süre içerisinde toplantı, seminer, fuar katılımı, ikili görüşmeler (B2B) gibi çok sayıda yurt içi ve yurt dışı organizasyonların düzenlenmesinde birinci derecede yetki ve sorumluluk üstlenmiştir.

Bunun yanı sıra görev süresi içerisinde tüm İhracatçı Birliklerinin Otomasyon ve Standardizasyon Projesinin başında Proje Yöneticisi görevini yürütmüştür. Halen kullanılmakta olan bu proje sayesinde Türkiye İhracatı günlük olarak (Birlik kayıtları bazında) takip edilebilmektedir.

2005 yılında görevinden ayrılarak Akın Event Kongre Organizasyon Turizm Danışmanlık Ltd. Şti’ni kurdu ve Delegation Travel unvanı ile TÜRSAB A grubu seyahat Acentası olarak Yurt içi ve Yurt dışı toplantı ve iş gezisi, ikili görüşmeler (B2B) organizasyonu yürütmektedir.

2014 yılında Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da ayrıca şirket kurarak turizm alanındaki yatırımlarını büyütmüştür. Söz konusu şirket Rusya’ya gelen Türk ve diğer ülke vatandaşlarına tüm yerel hizmetleri sunmaktadır.

2014-2016 (Ocak) döneminde Türsab Orta Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür.

İyi derecede İngilizce bilen Akın Şakul evli ve 1 çocuk babasıdır.

Alsu Ahmetova

Rusya Federasyonu Kazan Devlet Eğitim Üniversitesi İngilizce Bölümü ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümü mezunu (1995).

1998-2010 yılları arasında T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü’nde başta Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile BDT ülkeleri Hükümetleri arasındaki Karma Ekonomik Komisyon Toplantıları olmak üzere uluslararası nitelikteki toplantılarda Rusça-Türkçe müzakereci tercüman olarak ve protokol ile koordinasyon işlerinde sayısız kez görev üslendi. Bu dönem içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları, Başbakanları, pek çok Devlet ve İcra Bakanları ile Bakanlık makamlarının, BDT ülkeleri Devlet Başkanları, Başbakanları, Başbakan Yardımcıları ve diğer devlet erkanı yetkilileri ile yaptıkları birebir görüşmeler, anlaşma toplantıları, çalışma grupları toplantılarında refakat etmiş ve tercümanlık hizmeti sunmuş, ayrıca Rusya Federasyonu St.Petersburg, Vladimir, Ekateringburg, Krasnodar Valileri ile Başkortostan ve Tataristan Cumhurbaşkanlarına, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova ve Belarus bakanlarına refakat ve tercümanlık hizmetleri sunmuş olup, bu anlamda halen aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Aynı zamanda Rusya Federasyonu vatandaşı olup Rusça, Türkçe ve İngilizce bilmekte, TÜRSAB KONGRE & INCENTIVE TURİZM KOMİTESİ ÜYESİDİR.

Delegation Travel
Accreditation
Delegation Travel
Health Medical Travel
IATA AUTHORIZED CERTIFICATION
7599 AKIN EVENT